ul. 3 Maja 24a

ul. Lubelska 36

ul. 1 Maja 66/74

Zapraszmy do BIBLIOTEKI

Filia nr 1 zaprasza do lektury nowych książek. Każdy czytelnik znajdzie u nas coś dla siebie.

Na początek kontynuacje:

Koniec samotności” Janusza Leona Wiśniewskiego. Po latach autor powraca do bohaterów „Samotności w sieci”. Dorasta nowe pokolenie, Nadia i Kuba tworzą swoją własną historię a przy okazji odkrywają tajemnice z przeszłości.

Polowanie” Joanny Opiat-Bojarskiej to 3 część serii „Kryształowi”. BSWP prowadzi sprawę zabójstwa mężczyzny podejrzanego o porwanie Barbary Kruk. Strzał padł z policyjnej broni.

Aleksandra” Lucyny Olejnik to 6 i ostatni tom cyklu „Kobiety z ulicy Grodzkiej”. Historia kobiet z dotkniętego klątwą rodu Franciszka Bernata dobiega końca.

Obietnica dla zmarłej” Victorii Jenkins to 4 tom serii o tropiących seryjnych morderców policjantkach Alex King i Chloe Lane. Niedawno na półki trafiły poprzednie części: „Dziewczyny w wodzie”, Dziewczyna, która zginie pierwsza” i „Niczyje dziecko”.

Dla amatorów literatury faktu polecam 2 pozycje:

Dzieci Norwegii. O państwie(nad)opiekuńczym” Macieja Czarneckiego to książka, która próbuje odpowiedzieć na niełatwe pytanie o rolę instytucji Barnevernet, mającej chronić dzieci. Ostatnio jej działania wzbudziły wiele kontrowersji.

Klątwy, sekrety i skandale. Historia Polski przez dziurkę od klucza” Sławomira Kopra jak sam tytuł wskazuje przedstawia historię Polski widzianą poprzez pryzmat obyczajowych skandali i sekretów, które mają to do siebie, że kiedyś wychodzą na jaw.

Dla dzieci, które dopiero zaczynają czytać mamy serie wydawnicze:

Czytamy bez mamy” wydawaną przez wydawnictwo Debit

Czytam sobie”- wydaje Edukacyjny Egmont

Czytam płynnie”w serii Disney uczy wydawnictwa AMEET

Dla tych, które z czytaniem nie mają problemów polecamy pierwszą powieść córki Rene Goscinn'ego, twórcy „Mikołajka”.

Lukrecja” Anne Goscinny to książka o przygodach dwunastoletniej Lulu, napisana z podobnym poczuciem humoru, co przygody Mikołajka.

W znanej i lubianej serii „A To Historia” ukazała się nowa powieść Grażyny Bąkiewicz „Ada strażniczka skarbu”.

Zapraszamy do BIBLIOTEKI

Rozpoczynająca się jesień to dobry czas aby powrócić do książek i odwiedzić bibliotekę.

Zapraszamy i polecamy nowe pozycje w Filii nr 2.

„ Życie za wszelką cenę” to nowa, mistrzowska powieść autorki "Motyla". Lisa Genowa  po raz kolejny każe nam się zmierzyć z problemem nieuleczalnej choroby. Richard to wybitny pianista. Każdy jego koncert na całym świecie kończą długie owacje. Tak było jeszcze osiem miesięcy temu. Teraz Richard zmaga się z ALS (stwardnienie zanikowe boczne). Jego prawe ramię jest sparaliżowane, a palce pozbawione możliwości gry. A wie, że za chwilę to samo stanie się z lewą ręką. I na tym nie koniec. To mistrzowska historia o odnalezieniu sensu wobec śmiertelnego zagrożenia.

"Czerń i purpura” Wojciecha Dutki, to prawdziwa historia miłości młodego esesmana do żydowskiej więźniarki w piekle Auschwitz. On miał 22 lata, kiedy z własnej woli trafił  do Auschwitz, żeby nadzorować Zagładę… Ona miała 20 lat, kiedy pierwszym, kobiecym transportem jechała tam, by umrzeć.

„Westerplatte” Jacka Komudy, mistrza polskiej powieści historycznej to kolejny ważny krok w jego twórczości. Odwaga i tchórzostwo. Honor i okrucieństwo. Nadzieja na zwycięstwo i straszliwa gorycz klęski. Losy ludzi splecione z wielką historią. To epopeja bitwy zwrotnej w dziejach Polski i Europy. To również uniwersalna opowieść o grozie wojny.

Nie ufaj nikomu” to intrygujący thriller angielskiej autorki Kataryn Croft. Główna bohaterka Mia, pięć lat temu straciła męża, który popełnił samobójstwo. A studentka, z którą miał romans, zaginęła bez śladu. Takie były fakty. Do chwili gdy jej pacjentka w czasie sesji terapeutycznej powiedziała, że jej męża zamordowano. A potem zniknęła.

Kiedyś się odnajdziemy” nowa , poruszająca saga rodzinna, której początek ma miejsce w ogarniętym pożogą Wołyniu. Gabriela Gargas po raz kolejny nie zawodzi. Wielbiciele jej prozy nie będą rozczarowani.

A jeśli tęsknimy za wakacjami, to sięgnijmy po książkę Bożenny Iliev „ W bałkańskim kociołku” opowieść o Bułgarii. Bałkany widziane od wnętrza to mieszanina narodowości i religii, specyficzna mentalność, miejsca zapierające dech, romantyczne legendy i prawdziwe historie, refleksje i anegdoty. To książka, która inspiruje, by żyć wolniej i degustować chwile. Za blisko? To wyruszajmy na „Pacyfik i jeszcze dalej” razem z Rafałem Sigiel, opisującym z werwą i humorem swoją wyprawę jachtostopem, która miała trwać pół roku, a trwała dwa lata.

Noc Bibliotek 2019

Spotkanie autorskie z Moniką Knapczyk

na spotkanie autorskie z Moniką Knapczyk - poetką i pisarką.
Spotkanie będzie promowało najnowszą książkę autorki, a zarazem jej debiut prozatorski pt. Vaira - powieść z pogranicza fantastyki i literatury obyczajowej.
W swoim dorobku autorka posiada m.in. dwa tomiki poezji: Wieżę zapomnienia
i Zegar melodii oraz zbiór opowiadań Światłem malowane.

27 września (piątek) 2019 r. , godz. 12.00.
Czytelnia przy ul. Lubelskiej 36.
Adres bloga autorki:

O Bibliotece

Misją naszej biblioteki jest...  więcej...

• Tel: (81) 8553769
  • Tel: (81) 8552235