Konkurs "Czytelnik Roku 2019" rozstrzygnięty

W dn. 12 grudnia 2019 r. w Bibliotece Głównej przy ul. Lubelskiej 36 nastąpiło uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie X edycji konkursu „Czytelnik Roku 2019", odbywającego się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Lubartów. Konkurs trwał od 11 marca do 30 listopada 2019 r.
Uczestnikami konkursu byli czytelnicy wszystkich placówek MBP: Oddziału dla Dorosłych i dla Dzieci, Filii nr 1 i Filii nr 2, posiadający własne elektroniczne karty czytelnika, spośród których powołana komisja wyłoniła kandydatów do tytułu Czytelnika Roku. Na podstawie złożonych kart zgłoszeń, do konkursu wytypowano 50 czytelników, w tym: dzieci od lat 1 do 5 – 8 osób, dzieci 6 - 12 lat - 14 osób, dzieci i młodzież 13-15 lat – 2 osoby, młodzieży 16-19 lat – 2 osoby, osób dorosłych – 24 osoby.

Zgodnie z kryteriami przyznania tytułu „Czytelnik Roku” zawartymi w regulaminie z dnia 1 marca 2019 r., komisja w składzie: Iwan Wiesława MBP Oddział dla Dorosłych i dla Dzieci - przewodnicząca, Burek Bożena MBP Filia nr 1 - członek, Wróblewska Anna MBP Filia nr 2 - członek, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagrody główne:

w kategorii I - dzieci od lat 1 do 5

1. Muzyka Błażej
2. Jublewska Jagoda
3. Bryda Alicja

w kategorii II - dzieci od lat 6 do 12

1. Kałuża Wiktoria
2. Ferenc Magdalena
3. Suchodolski Jakub

w kategorii III - młodzież 13-15 lat

1. Zagajska Kinga
2. Misiura Oliwia

w kategorii IV - młodzież 16-19 lat

1. Malesa Natalia
2. Guz Klaudia

w kategorii V - dorośli

1. Kalińska Krystyna
2. Pacek Feliks
3. Turlewicz Alina

Wyróżnienia za udział w konkursie na Czytelnika Roku 2019 otrzymało 37 osób.

w kategorii I - dzieci od lat 1 do 5

wyróżnienia specjalne:

1.Szalast Jadwiga

2. Jędryszka Elżbieta

(za udział w formach pracy popularyzujących książkę, czytelnictwo oraz akcjach i działaniach organizowanych przez bibliotekę – akcja „Narodowe Czytanie” 2019 r. oraz przekazanie wartościowych książek do zbiorów biblioteki).

wyróżnienia:

1. Bielowska Agnieszka

2. Borysowski Marcin

3. Chudek Aleksandra

4. Daniewska Lilla

5. Grzyb Małgorzata

6. Guz Marzena

7. Jach Joanna

8. Kanadys Stanisława

9. Kozak Milena

10. Kuźma Małgorzata

11. Lato Iwona

12. Ostaszewska Iwona

13. Pilcher Barbara

14. Praczyk Halina

15. Radomska Maria

16. Wróblewska Paulina

17. Zagajska Monika

18. Zbiciak Beata

19. Żyro Beata

W każdej z pięciu kategorii komisja konkursowa przyznała nagrody książkowe i rzeczowe, a dla osób, które zajęły pierwsze miejsca nagrody rzeczowe. Wyróżnieni otrzymali książki, kalendarze i drobne upominki. Na uroczyste spotkanie zaproszono wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych czytelników nominowanych do konkursu oraz gości specjalnych.Fundatorami nagród byli: Urząd Miasta Lubartów, Bank Spółdzielczy w Lubartowie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Lubartów oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Lubartowie.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia na naszym facebooku