Zapraszmy do BIBLIOTEKI

Filia nr 1 zaprasza do lektury nowych książek. Każdy czytelnik znajdzie u nas coś dla siebie.

Na początek kontynuacje:

Koniec samotności” Janusza Leona Wiśniewskiego. Po latach autor powraca do bohaterów „Samotności w sieci”. Dorasta nowe pokolenie, Nadia i Kuba tworzą swoją własną historię a przy okazji odkrywają tajemnice z przeszłości.

Polowanie” Joanny Opiat-Bojarskiej to 3 część serii „Kryształowi”. BSWP prowadzi sprawę zabójstwa mężczyzny podejrzanego o porwanie Barbary Kruk. Strzał padł z policyjnej broni.

Aleksandra” Lucyny Olejnik to 6 i ostatni tom cyklu „Kobiety z ulicy Grodzkiej”. Historia kobiet z dotkniętego klątwą rodu Franciszka Bernata dobiega końca.

Obietnica dla zmarłej” Victorii Jenkins to 4 tom serii o tropiących seryjnych morderców policjantkach Alex King i Chloe Lane. Niedawno na półki trafiły poprzednie części: „Dziewczyny w wodzie”, Dziewczyna, która zginie pierwsza” i „Niczyje dziecko”.

Dla amatorów literatury faktu polecam 2 pozycje:

Dzieci Norwegii. O państwie(nad)opiekuńczym” Macieja Czarneckiego to książka, która próbuje odpowiedzieć na niełatwe pytanie o rolę instytucji Barnevernet, mającej chronić dzieci. Ostatnio jej działania wzbudziły wiele kontrowersji.

Klątwy, sekrety i skandale. Historia Polski przez dziurkę od klucza” Sławomira Kopra jak sam tytuł wskazuje przedstawia historię Polski widzianą poprzez pryzmat obyczajowych skandali i sekretów, które mają to do siebie, że kiedyś wychodzą na jaw.

Dla dzieci, które dopiero zaczynają czytać mamy serie wydawnicze:

Czytamy bez mamy” wydawaną przez wydawnictwo Debit

Czytam sobie”- wydaje Edukacyjny Egmont

Czytam płynnie”w serii Disney uczy wydawnictwa AMEET

Dla tych, które z czytaniem nie mają problemów polecamy pierwszą powieść córki Rene Goscinn'ego, twórcy „Mikołajka”.

Lukrecja” Anne Goscinny to książka o przygodach dwunastoletniej Lulu, napisana z podobnym poczuciem humoru, co przygody Mikołajka.

W znanej i lubianej serii „A To Historia” ukazała się nowa powieść Grażyny Bąkiewicz „Ada strażniczka skarbu”.

• Adres: ul. 3 Maja 24a
  • Tel: 81 855-28-16
czynna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 10:00 - 18.00, środa: 10.00 - 15.00