Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Lubartowie

Zapraszamy do BIBLIOTEKI

Email Drukuj PDF

Rozpoczynająca się jesień to dobry czas aby powrócić do książek i odwiedzić bibliotekę.

Zapraszamy i polecamy nowe pozycje w Filii nr 2.

„ Życie za wszelką cenę” to nowa, mistrzowska powieść autorki "Motyla". Lisa Genowa  po raz kolejny każe nam się zmierzyć z problemem nieuleczalnej choroby. Richard to wybitny pianista. Każdy jego koncert na całym świecie kończą długie owacje. Tak było jeszcze osiem miesięcy temu. Teraz Richard zmaga się z ALS (stwardnienie zanikowe boczne). Jego prawe ramię jest sparaliżowane, a palce pozbawione możliwości gry. A wie, że za chwilę to samo stanie się z lewą ręką. I na tym nie koniec. To mistrzowska historia o odnalezieniu sensu wobec śmiertelnego zagrożenia.

"Czerń i purpura” Wojciecha Dutki, to prawdziwa historia miłości młodego esesmana do żydowskiej więźniarki w piekle Auschwitz. On miał 22 lata, kiedy z własnej woli trafił  do Auschwitz, żeby nadzorować Zagładę… Ona miała 20 lat, kiedy pierwszym, kobiecym transportem jechała tam, by umrzeć.

„Westerplatte” Jacka Komudy, mistrza polskiej powieści historycznej to kolejny ważny krok w jego twórczości. Odwaga i tchórzostwo. Honor i okrucieństwo. Nadzieja na zwycięstwo i straszliwa gorycz klęski. Losy ludzi splecione z wielką historią. To epopeja bitwy zwrotnej w dziejach Polski i Europy. To również uniwersalna opowieść o grozie wojny.

Nie ufaj nikomu” to intrygujący thriller angielskiej autorki Kataryn Croft. Główna bohaterka Mia, pięć lat temu straciła męża, który popełnił samobójstwo. A studentka, z którą miał romans, zaginęła bez śladu. Takie były fakty. Do chwili gdy jej pacjentka w czasie sesji terapeutycznej powiedziała, że jej męża zamordowano. A potem zniknęła.

Kiedyś się odnajdziemy” nowa , poruszająca saga rodzinna, której początek ma miejsce w ogarniętym pożogą Wołyniu. Gabriela Gargas po raz kolejny nie zawodzi. Wielbiciele jej prozy nie będą rozczarowani.

A jeśli tęsknimy za wakacjami, to sięgnijmy po książkę Bożenny Iliev „ W bałkańskim kociołku” opowieść o Bułgarii. Bałkany widziane od wnętrza to mieszanina narodowości i religii, specyficzna mentalność, miejsca zapierające dech, romantyczne legendy i prawdziwe historie, refleksje i anegdoty. To książka, która inspiruje, by żyć wolniej i degustować chwile. Za blisko? To wyruszajmy na „Pacyfik i jeszcze dalej” razem z Rafałem Sigiel, opisującym z werwą i humorem swoją wyprawę jachtostopem, która miała trwać pół roku, a trwała dwa lata.

 

 

Filia nr 2

  • Adres: ul. 1 Maja 66/74
    21-100 Lubartów
  • Tel: 81 855-37-13
czynna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 10:00 - 18.00, środa: 10.00 - 15.00

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Academica

Usługi dla biblioteki dostarcza

Modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek”

PITax.pl Łatwe Podatki.


Aktualnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Bezpieczny Internet w bibliotece

Partnerzy

Miasto Lubartów Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich